• V košíku nejsou žádné produkty.

Naplánujte si výlet online: Nejlepší aplikace s mapami cyklostezek

Které mapy cyklotras najdete online a které si můžete stáhnout do mobilu? Vyzkoušeli jsme několik online i offline aplikací, v nichž si můžete naplánovat výlet na kole. Které mapy cyklostezek jsou podle nás nejlepší?

Česká jednička mezi mapami cyklotras: Mapy.cz

Mapy.cz jsou mezi našimi oblíbenými mapami stálicí. Oproti Google mapám totiž mají tu výhodu, že se zaměřují vyloženě na Českou republiku. Můžete je používat na počítači i na mobilu, online i offline.

Trasu do mapy ručně zadáte postupným přidáváním bodů. Ty můžete buď zadat do vyhledávacího pole, nebo je ťuknutím vyznačit přímo v mapě. Aplikace pak body sama pospojuje, aby vytvořila trasu. Tu navíc plánuje podle vašich preferencí: Nejen, že můžete volit mezi turistickou, silniční a cyklo trasou, ale na výběr máte i mezi cestou pro horské, nebo silniční kolo.

U každé trasy si můžete najít celkovou délku, odhadovaný čas jízdy a výškový profil.

mapa1

 

 

Mapy cyklotras + něco navíc: Na kole i pěšky

Jedním z našich favoritů mezi aplikacemi, které nabízí mapy cyklostezek, je Na kole i pěšky. Co se nám na ní tak líbí? Je moderní, přehledná a naprosto univerzální. Využijete ji totiž nejen jako mapu cyklotras, ale i jako zdroj nápadů, kam vyrazit na výlet, a přehled kulturních akcí, které se v dané lokalitě pořádají.

Aplikace nedovoluje zadat si vlastní cyklotrasu: Místo toho vám dává na výběr z několika ozkoušených cyklotras podle zadané lokality. Jste třeba v Hradci Králové? Výborně, zadáte ho do aplikace a ta vám ukáže cyklostezky, na které můžete vyrazit. U všech cyklotras navíc už v náhledu uvádí informace o délce trasy a stoupání.

Po zadání lokality si kromě cyklostezek v okolí můžete prohlédnout i tipy na výletní místa a tipy na kulturní a sportovní události.

mapa2

 

 

Mapy cyklostezek rychle a jednoduše: Cykloatlas

Cykloatlas je jednoduchá online aplikace, v níž si dokážete narychlo sestavit mapu cyklotrasy, kterou pojedete. Trasu vytvoříte spojováním bodů, které kliknutím zanesete na mapu. Nevýhoda ovšem je, že mapa body spojuje po přímce, nikoli po reálné cyklostezce. Na druhou stranu je toto řešení mnohem rychlejší než detailní zadávání trasy do Mapy.cz, a vy tak získáte základní přehled o mapě cyklotrasy během dvou minut.

Do mapy si můžete velice jednoduše a intuitivně vyznačit zájmové body. Pokud tedy víte, že se v okolí cyklostezky, kterou pojedete, nachází něco zajímavého, můžete si to do mapy zakreslit.

Program vám ukáže přibližnou délku trasy a výškový profil.

Obrázek: mapa3

mapa3

 

 

Nejpřehlednější mapa cyklostezek v Praze: Prahou na kole

Chystáte se na jednu z pražských cyklostezek? V tom případě neuškodí vědět, že existuje mapa cyklostezek přímo pro Prahu. Jmenuje se Prahou na kole a jsou v ní detailně zakreslené všechny cyklostezky, které hlavním městem procházejí. Každá cyklotrasa je v mapě navíc označená i číslem, takže se budete snadno orientovat.

Mapa se bohužel velmi pomalu načítá a ne všechny její funkce fungují tak, jak by měly. Pro základní orientaci je ale úplně dostačující, a pokud si nechcete plánovat trasu, ale jen se zběžně podívat na mapu cyklostezek, přehlednější mapu nenajdete.

Obrázek: mapa4

mapa4

 

 

Mapa pro cykloturisty na elektrokole: Cyklisté vítání

Díky projektu Cyklisté vítáni už dobíjení elektrokol během výletu není problém. Na svém webu totiž vytvořili interaktivní mapu všech podniků, kde si můžete nabít elektrokolo – ve většině případů navíc zdarma. Takže už nemusíte složitě hledat, kde byste si kolo nabili, ale jednoduše si v online mapě najdete nejbližší místo, kde vám to dovolí.

Obrázek: mapa5

mapa5

 Kam dál? Zkuste třeba tipy na netradiční cyklostezky pro děti nebo rady, jak si zabezpečit elektrokolo, aby vám ho nikdo neukradl.